„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.”
Hipokrates

Od starożytności wiadomo, że „jesteśmy tym, co jemy” i niepodważalny jest fakt, że nasz sposób żywienia wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również samopoczucie i siły witalne.

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o zdrowym odżywianiu. Ale czy zdajemy sobie dokładnie sprawę z tego na czym polega zdrowe odżywianie, czyli ile i jakie składniki odżywcze musimy dostarczyć naszemu organizmowi, aby funkcjonował prawidłowo?
Coraz szybsze tempo życia, zanieczyszczenie środowiska i modyfikowana żywność sprawia, że zdrowe odżywianie staje się wyzwaniem, przed którym stajemy każdego dnia. Idea właściwego odżywiania jest bowiem sumą wielu czynników, tj.: odpowiedniego dobrania składników, sposobu przygotowania potraw, odpowiedniego ich połączenia w całość, itp. 
Gotowanie w domu wymaga odpowiedniej ilości czasu, którego każdemu obecnie brakuje.
Rozwój technologii i stworzenie nowoczesnych urządzeń umożliwia jednak szybkie przygotowanie ciepłych potraw, bez utraty ich wartości odżywczych. Dodatkowo przygotowane dania można przechowywać przez kilka dni w lodówce, co ułatwia przestrzeganie odpowiednio zbilansowanej diety.
Doskonałym przykładem wykorzystania zdobyczy techniki w procesie gotowania jest zastosowanie robotów kuchennych, takich jak HARMOMIX®.
Urządzenie to ułatwia proces przyrządzania potraw, przy jednoczesnej gwarancji zachowania wysokiej jakości i walorów zdrowotnych przygotowywanego pożywienia.